Warning: array_values() [function.array-values]: The argument should be an array in /users/0026/hades9/www/festiwal/wp-content/plugins/cimy-header-image-rotator/cimy_header_image_rotator.php on line 148

Organizatorzy

Duszpasterstwo Akademickie IKONA działa od 2001 roku. Od początku działalności z młodzieża akademicką pracuje ks. dr Jan Pazgan, pracownik naukowy uczelni legnickich. DA IKONA skupia studentów uczelni legnickich. Duszpasterstwo jest inicjatorem Festiwalu Piosenki Studenckiej, którego pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku.

Wiecej informacji na temat organizatora znajduje się na http://www.ikona.org .

Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy powołano dnia 16 czerwca 1998 r. na mocy rozporządzenia Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Szkoła kształci studentów w kierunkach administracja, politologia, informatyka, zarządzanie i marketing, turystyka i rekreacja, zarządzanie i inżynieria produkcji. Szkoła mieści się w dawnym kompleksie koszarowym, który powstał w drugiej połowie XIX w.
Wiecej informacji na temat współorganizatora znajduje się na http://www.pwsz.legnica.edu.pl .

Legnickie Centrum Kultury powstało w 1978 roku. Centrum rozpoczęło działalność dnia 1 maja, znajdując swoją siedzibę w klubie “Parnasik”. Od listopada 1979 roku podstawową bazą do działalności Legnickiego Centrum Kultury były pomieszczenia XVIII wiecznej Akademii Rycerskiej, w której LCK pełni również funkcją administratora. Z dniem 1 lipca 1999 roku, na skutek reorganizacji instytucji kultury w Legnicy, powstałej skutkiem reformy administracyjnej kraju, LCK przejęło część działań, realizowanych dotychczas przez Centrum Sztuki-Teatr Dramatyczny. Patronem Legnickiego Centrum Kultury jest Henryk Karliński. To wyraz hołdu dla jego kulturotwórczej działalności na rzecz miasta Legnicy.
Więcej inforamcji na temat współorganizatora znajduje się na http://www.lck.art.pl .

Comments are closed.